Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Masina comandata in martie

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
dynamik

dynamik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.08.2007
E foarte reusita ca design. daca vrei sa stii mai multe , e un topic dedicat pe subcategoria 4x4 .

#20
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,627
  • Înscris: 26.10.2003
Intarzierile sunt de asteptat din cauza cutremurului. Renesas fiind concentrat in zona, au avut majoritatea fabricilor off-line pentru aproape o luna.  Chiar si la momentul de fata, o gramada de componente sunt pe alocari, adica primesti cu taraita...

#21
dynamik

dynamik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.08.2007
Masina produsa! Livrare in max o saptamana!

Asteptarea a luat sfarsit!

#22
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
era un camion plin de sportage-uri la MIT baneasa zilele trecute...sigur nu era vreunul al tau? Chestia asta cu modelele noi cu cerere mare se intampla frecvent sa fie termene de livrare depasite. Ceed-urile erau in aceeasi situatie cand s-au lansat.

#23
dynamik

dynamik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.08.2007

 danX, on 12th July 2011, 17:13, said:

era un camion plin de sportage-uri la MIT baneasa zilele trecute...sigur nu era vreunul al tau? Chestia asta cu modelele noi cu cerere mare se intampla frecvent sa fie termene de livrare depasite. Ceed-urile erau in aceeasi situatie cand s-au lansat.


sunt sigur ca nu a ajuns... m-ar fi sunat dealerul , stiind cat de mult o astept! :)

#24
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

 dynamik, on 13th July 2011, 11:34, said:

m-ar fi sunat dealerul , stiind cat de mult o astept! :)
este un argument bun pentru dealer...

#25
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007

 aalinn, on 10th June 2011, 22:41, said:

e mai bine sa iei o masina dupa stoc , o ai intr-o zi pe hartie si 5 real

Asta e discutabila, daca masina de pe stoc nu are dotarile care le vrei, o iei doar ca o ai intr-o zi.

A patit-o cineva vroia o Octavie 1,9 tdi cu clima electronica si alte alea. Dealerul i-a zis ca ii vine in 5 luni si omu' a zis ce are pe stoc o Octavie 1,6, doar cu AC, dupa aia plangea ca ii moare motorul cand da drumul la AC, pe care oricum il mai tinea inchis ca racea si oricum era nemultumit de masina.
In principiu trebuie sa te interesezi cum e cu masina, dar la 8 martie nu cred ca stia nimeni de cutremur si cel cu Loganul tot de acolo a plecat intarzierea (nu stiu ce subansamble de Logan sunt aduse din Japonia).

Kia/Hiunday sunt marci de succes si se vand, chiar si pe criza. Altfel sa nu fie sindromul de tara bananiera livrarile pentru Romanica sa le puna la coada, desi au avut vanzare buna.

#26
bstefan

bstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 09.08.2006
Salutare

Ca sa nu mai deschid alt topic postez aici .
In luna aprilie 2013 am comandat la Mit Motors una bucata Kia Ceed Sw. Ca sa nu ma lungesc mult termenul de livrare a expirat la sfirsitul lunii iulie 2013. Nici la aceasta data nu stiu cind va fi livrata masina. Dealerul motiveaza intirzierea ca de trei luni fabrica de la Zilina nu le-a livrat nicio masina.

Mai sunteti in aceasta situatie sau aveti cunostinte care asteapata masina de la Mit Motors ?

Daca ati trecut prin situatii similare cum ati procedat in rezolvarea problemei ?

Multumesc

#27
rralukutsa

rralukutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.08.2013
Si eu sunt in aceeasi situatie ca tn.numai ca mie contractul mi-a expirat din luna mai :)). Acum cateva zile m-au anuntat ca au inceput sa se produca in sf    ...

#28
bstefan

bstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 09.08.2006

 rralukutsa, on 20 august 2013 - 14:59, said:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tn.numai ca mie contractul mi-a expirat din luna mai Posted Image). Acum cateva zile m-au anuntat ca au inceput sa se produca in sf ...

Bun si ce despagubiri ai negociat cu ei ? Ce masina ai comandata ?

#29
rralukutsa

rralukutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.08.2013
Am comandat un kia pro ceed ..si mi-au dat ca bonus alarma si senzori de parcare.

#30
bstefan

bstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 09.08.2006

 rralukutsa, on 26 august 2013 - 08:31, said:

Am comandat un kia pro ceed ..si mi-au dat ca bonus alarma si senzori de parcare.

Ce vesti mai ai ? A sosit seria de sasiu macar ?

#31
rralukutsa

rralukutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.08.2013
Da.am primit seria de sasiu si acum astept sa imi confirme transportul masinii. Tu ce ai facut?

#32
bstefan

bstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 09.08.2006

 rralukutsa, on 02 septembrie 2013 - 12:39, said:

Da.am primit seria de sasiu si acum astept sa imi confirme transportul masinii. Tu ce ai facut?

Sper sa primesc seria la mijlocul lunii. Asa am primit asigurari.
Ca idee; masina nu este dotata cu sistem de alarma din fabrica ?(Cheie deschidere usi de la distanta + sistem de avertizare Burglar )

Edited by bstefan, 04 September 2013 - 15:55.


#33
rralukutsa

rralukutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.08.2013
Nu cred...atata timp cat ei mi-au oferit sistem de alarma.masina mea cica luni este in bucuresti.debea o astept!!!

#34
bstefan

bstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 09.08.2006
Foarte bine. Astept vesti si impresii. Subt curios daca se tin de cuvint.Uita-te la mesajele private, te rog.

#35
rralukutsa

rralukutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.08.2013
Mirea Stefan

#36
bstefan

bstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 09.08.2006

 rralukutsa, on 07 septembrie 2013 - 15:08, said:

Mirea Stefan

vezi privat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate